اخبار

قیمت‌گذاری فولکس‌واگن آرتئون R، هم‌قیمت ب‌ام‌و M340i و آئودی S4

قیمت‌گذاری فولکس‌واگن آرتئون R، هم‌قیمت ب‌ام‌و M340i و آئودی S4

فولکس‌واگن قیمت آرتئون R را در آلمان اعلام کرده است. این خودرو در دو نسخهٔ لیفت‌بک و شوتینگ بریک به بازار عرضه می‌شود و قیمت آن برای نسخهٔ لیفت‌بک از ۶۳,۰۹۵ یورو و برای نسخهٔ شوتینگ بریک از ۶۳,۹۸۰ یورو آغاز می‌شود. این قیمت‌گذاری، آرتئون R را در برابر رقبای سرسختی قرار می‌دهد زیرا برای مقایسه، قیمت ب‌ام‌و M340i با ۳۷۴ اسب بخار قدرت در آلمان از ۶۵,۲۰۰ یورو و قیمت آئودی S4 دیزلی با ۳۴۱ اسب بخار قدرت از ۶۳,۷۵۰ یورو آغاز می‌شود.

آرتئون R به یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو مجهز است که ۳۲۰ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این موتور به یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه و سامانهٔ چهارچرخ محرک ۴Motion متصل شده تا خودرو را ظرف ۴.۹ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برساند. حداکثر سرعت آرتئون R روی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده اما با سفارش پکیج R پرفورمنس این رقم به ۲۷۰ کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا می‌کند.

متأسفانه آرتئون R در ایالات‌متحده عرضه نمی‌شود و این خودرو در این بازار صرفاً در نسخهٔ معمولی با یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو قابل خریداری خواهد بود که ۲۷۰ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. نیروی این موتور توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود اما برای آن سامانهٔ چهارچرخ محرک ۴Motion هم قابل سفارش خواهد بود. البته این سیستم در تیپ‌های بالایی به‌صورت استاندارد ارائه می‌شود. قیمت پایهٔ آرتئون در بازار آمریکا از ۳۶,۹۹۵ دلار آغاز می‌شود.

برای اخبار بیشتر با مجله شادخودرو همراه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *