اخبار

خبر خوب بوش برای طرفداران، ادامه سرمایه‌گذاری روی خودروهای درون‌سوز

خبر خوب بوش برای طرفداران، ادامه سرمایه‌گذاری روی خودروهای درون‌سوز

خبر خوب بوش برای طرفداران، ادامه سرمایه‌گذاری روی خودروهای درون‌سوز

بنا به گزارش پدال و به نقل از فاینشنال تایمز، بوش از تمرکز شدید اتحادیه اروپا روی خودروهای الکتریکی ناخرسند است. مدیر اجرایی بزرگ‌ترین تولیدکننده قطعات خودرویی اروپا از اقداماتی که به‌طور پیش‌بینی پذیر پیشرانه‌های درون‌سوز را بازنشسته می‌کنند انتقاد کرده و اتحادیه اروپا را به داشتن اهداف کوته فکرانه درباره خودروهای الکتریکی متهم نموده است.

باک خودرو

ولکمار دنر گفته چرا تحقیقات بیشتری روی سوخت‌های هیدروژنی و تجدید پذیر انجام نشده است. او به فاینشنال تایمز گفته است: “تلاش برای حفظ محیط‌زیست به معنی پایان پیشرانه درون‌سوز نیست. این موضوع به پایان سوخت‌های فسیلی مربوط می‌شود؛ و اگرچه حمل‌ونقل الکتریکی و سبز باعث شده راه حرکت به سمت کربن خنثی هموار شود اما همین موضوع درباره سوخت‌های تجدید پذیر نیز صدق می‌کند.” او گفته اگرچه راه‌های دیگر را بررسی نکرده اما اتحادیه اروپا مسیرهای احتمالی برای کار در این حوزه را مسدود کرده است.

اظهارات دنر زمانی منتشر می‌شوند که برخی از مطرح‌ترین خودروسازان چارچوب زمانی خود برای تبدیل شدن به برندی الکتریکی را منتشر کرده‌اند. خودروسازانی همچون فولکس‌واگن تصمیم گرفته‌اند دیگر روی تکنولوژی‌ای همچون هیدروژن سرمایه‌گذاری نکنند و مدیرعامل این خودروساز آلمانی به وضوح گفته که آینده از آنِ خودروهای الکتریکی است. برندهای دیگر همچون ولوو و جگوار نیز گفته‌اند در سال‌های آینده فقط خودروهای الکتریکی تولید خواهند کرد.

این اظهارات در آستانه پیشنهاد‌های جدید برای وضع قوانین یورو ۷ جدید برای محدودیت‌های تولید کربن دی‌اکسید و نیتروژن منتشر شده‌اند. بسیاری از افراد پیش‌بینی می‌کنند این محدودیت‌ها به معنی مرگ پیشرانه‌های درون‌سوز خواهد بود. شاید قوانین جدید دیگر به عنوان یک تست تک و ساده وضع نشوند اما بسیار سخت‌گیرانه‌تر خواهند بود.

سیستم موتور

همچنین به تازگی مطالعه‌ای منتشر و در آن تائید شده تقاضا برای خودروهای الکتریکی در اروپا رو به رشد بوده و این میزان در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۴۳ درصد بیشتر از تقاضای سال ۲۰۱۹ بوده است.

اگرچه بوش ۵ میلیارد یورو روی تکنولوژی خودروهای الکتریکی سرمایه‌گذاری کرده اما بخش اعظم کسب‌وکار این غول تأمین قطعات خودرو با خودروهای درون‌سوز ارتباط دارد.

بوش همچنین می‌گوید پیشرفت‌های پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی به نقطه‌ای رسیده که دیگر تأثیر محسوسی روی کیفیت هوا ندارند. یکی از اعضای هیئت‌مدیره بوش گفته این شرکت ۲۰ تا ۳۰ دیگر نیز روی تکنولوژی پیشرانه‌های درون‌سوز سرمایه‌گذاری خواهد کرد. با ما در مجله شادخودرو همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *